Skąd Polacy sprowadzają samochody i za ile?

 

skad sprowadzamy samochody

Skąd Polacy sprowadzają samochody?

Polacy najchętniej sprowadzają samochody z Niemiec, wynika z raportu Clicktrans.pl na podstawie tysięcy zleceń dotyczących transportu samochodów z zagranicy do Polski. W 2014 roku Polacy sprowadzili samochody głównie z  Niemiec (37%), Wielkiej Brytanii (17,5%), Francji (14,4%), Włoch (6,6%), Belgii (5,1%), Holandii (5%) i Hiszpanii (1,4%).

Na przestrzeni lat 2012-2014 wzrasta liczba i udział sprowadzanych samochodów z Niemiec, Belgii, Holandii, Danii, Irlandii i Szwecji. Spada natomiast udział aut sprowadzanych z Wielkiej Brytanii i Włoch.  W 2012 roku  24% aut sprowadzano z Wielkiej Brytanii a w 2014 jest to tylko 17,5%. W dalszym ciągu jednak Wielka Brytania zajmuje silną drugą pozycję wśród krajów, z których najchętniej sprowadzamy samochody. Stabilny poziom 14-15% mają auta sprowadzane z Francji.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu z zagranicy?

Ceny sprowadzenia samochodu są bardzo zróżnicowane. Średnie ceny wahają się od  1270 zł  za sprowadzenie samochodu z Niemiec do 2305 zł za sprowadzenie samochodu z Włoch. Sprowadzając samochód z Wielkiej Brytanii trzeba się przygotować na wydatek rzędu 2 tysięcy ( ok. 1,1 zł za km).

Chcesz zlecić transport samochodu? Sprawdzone firmy transportowe znajdziesz na Clicktrans:

 

Przydatne przy transporcie samochodu:

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

6 komentarzy

 1. opiba pisze:

  W Polsce jest ZA DUZO NIESPRAWNYCH i przestarzałych aut do codziennej jazdy !!!! Powinny być ograniczenia lub zakaz sprowadzania do codziennej jazdy aut pow. 10 lat wieku.

 2. Amar pisze:

  Rejestracja pojazdów sprowadzonych

  Formalności w:

  Urzędzie Celnym

  Urzędzie Skarbowym

  Wydziale Komunikacji

  Tłumaczenia przysięgłe, opinie rzeczoznawców,
  ubezpieczenia komunikacyjne, przeglądy techniczne.

  ul. Łodygowa 27
  03-687 Warszawa

 3. FranekMajster pisze:

  W Polsce jeździ bardzo dużo samochodów z Niemiec, jeżeli samochód idzie dalej w obieg w Polsce to jest spore prawdopodobieństwo przekręconego licznika, książeczka serwisowa już nie jest zbyt istotna, czyli Polskie realia, bez odpowiedniego sprzętu weryfikacyjnego i znajomości mechaniki pojazdu można wpaść po uszy.

 4. czerwony orzeł pisze:

  rynek sprzedaży samochodów używanych w pl jest tak rozdrobniony, że głowa mała, szkoda że wciąż nie ma jednego, wiarygodnego rejestru z historią danego samochodu bo teraz wolna amerykanka. Przykro mi to mówić,ale ja tam współbraciom pod tym względem nie ufam, jak tylko spodoba mi się jakiś model, szukam u sąsiadów- stosunkowo niedaleko jest czeskie aaa auto, język nie jest barierą, ceny podobne, nie sparzyłem sie jeszcze i mogę z czystym sumieniem tam odesłać Miłego piątku!

 1. 6 października 2014

  […] Skąd Polacy sprowadzają samochody i za ile? […]

 2. 13 kwietnia 2017

  […] Na odcinku Gdańsk pod względem popularności zleceń absolutnie wygrywa transport samochodów. Nie dziwi to biorąc pod wagę, że to właśnie stamtąd Polacy sprowadzają najwięcej samochodów. Pisaliśmy o tym w naszym raporcie https://clicktrans.pl/blog/skad-polacy-sprowadzaja-samochody-i-za-ile/  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności