Skąd Polacy sprowadzają samochody i za ile?

 

skad sprowadzamy samochody

Skąd Polacy sprowadzają samochody?

Polacy najchętniej sprowadzają samochody z Niemiec, wynika z raportu Clicktrans.pl na podstawie tysięcy zleceń dotyczących transportu samochodów z zagranicy do Polski. W 2014 roku Polacy sprowadzili samochody głównie z  Niemiec (37%), Wielkiej Brytanii (17,5%), Francji (14,4%), Włoch (6,6%), Belgii (5,1%), Holandii (5%) i Hiszpanii (1,4%).

Na przestrzeni lat 2012-2014 wzrasta liczba i udział sprowadzanych samochodów z Niemiec, Belgii, Holandii, Danii, Irlandii i Szwecji. Spada natomiast udział aut sprowadzanych z Wielkiej Brytanii i Włoch.  W 2012 roku  24% aut sprowadzano z Wielkiej Brytanii a w 2014 jest to tylko 17,5%. W dalszym ciągu jednak Wielka Brytania zajmuje silną drugą pozycję wśród krajów, z których najchętniej sprowadzamy samochody. Stabilny poziom 14-15% mają auta sprowadzane z Francji.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu z zagranicy?

Ceny sprowadzenia samochodu są bardzo zróżnicowane. Średnie ceny wahają się od  1270 zł  za sprowadzenie samochodu z Niemiec do 2305 zł za sprowadzenie samochodu z Włoch. Sprowadzając samochód z Wielkiej Brytanii trzeba się przygotować na wydatek rzędu 2 tysięcy ( ok. 1,1 zł za km).

Chcesz zlecić transport samochodu? Sprawdzone firmy transportowe znajdziesz na Clicktrans:

 

Przydatne przy transporcie samochodu:

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

6 komentarzy

 1. opiba pisze:

  W Polsce jest ZA DUZO NIESPRAWNYCH i przestarzałych aut do codziennej jazdy !!!! Powinny być ograniczenia lub zakaz sprowadzania do codziennej jazdy aut pow. 10 lat wieku.

 2. Amar pisze:

  Rejestracja pojazdów sprowadzonych

  Formalności w:

  Urzędzie Celnym

  Urzędzie Skarbowym

  Wydziale Komunikacji

  Tłumaczenia przysięgłe, opinie rzeczoznawców,
  ubezpieczenia komunikacyjne, przeglądy techniczne.

  ul. Łodygowa 27
  03-687 Warszawa

 3. FranekMajster pisze:

  W Polsce jeździ bardzo dużo samochodów z Niemiec, jeżeli samochód idzie dalej w obieg w Polsce to jest spore prawdopodobieństwo przekręconego licznika, książeczka serwisowa już nie jest zbyt istotna, czyli Polskie realia, bez odpowiedniego sprzętu weryfikacyjnego i znajomości mechaniki pojazdu można wpaść po uszy.

 4. czerwony orzeł pisze:

  rynek sprzedaży samochodów używanych w pl jest tak rozdrobniony, że głowa mała, szkoda że wciąż nie ma jednego, wiarygodnego rejestru z historią danego samochodu bo teraz wolna amerykanka. Przykro mi to mówić,ale ja tam współbraciom pod tym względem nie ufam, jak tylko spodoba mi się jakiś model, szukam u sąsiadów- stosunkowo niedaleko jest czeskie aaa auto, język nie jest barierą, ceny podobne, nie sparzyłem sie jeszcze i mogę z czystym sumieniem tam odesłać Miłego piątku!

 1. 6 października 2014

  […] Skąd Polacy sprowadzają samochody i za ile? […]

 2. 13 kwietnia 2017

  […] Na odcinku Gdańsk pod względem popularności zleceń absolutnie wygrywa transport samochodów. Nie dziwi to biorąc pod wagę, że to właśnie stamtąd Polacy sprowadzają najwięcej samochodów. Pisaliśmy o tym w naszym raporcie https://clicktrans.pl/blog/skad-polacy-sprowadzaja-samochody-i-za-ile/  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności