Transport i Przeprowadzki w Katowicach

Spodek, koncerty, mecze siatkówki i kawiarnie na rynku. Katowice, nie szczyciły się dobrą opinią jako miejsce do zamieszkania, jednak ostatnio – trzeba to przyznać – tętnią życiem! A co Ty planujesz? Przeczytaj o cenach transportu i przeprowadzek z i do Katowic.

Poniżej znajdziesz szczegółowo opisane ceny transportu różnych przedmiotów, jak i całych przeprowadzek z przykładami. Analizowaliśmy dla Was koszty transportu i przeprowadzek na trasach:

 • lokalnych: między Katowicami, a innymi polskimi miastami
 • zagranicznych: między Katowicami, a innymi miastami europejskimi

Przeprowadzka w Katowicach

Z Załęża na Tysiąclecie? Czy może z Panewnik na ceglany Nikiszowiec? Planując przeprowadzkę, dobrze jest ustalić przynajmniej w przybliżeniu ile może ona kosztować. Jak wyglądają ceny przeprowadzki w obrębie samych Katowic? Przykładowa przeprowadzka w tym mieście kosztuje około 280 zł. 

Przewóz mebli, zlecany również przy przeprowadzkach jest dość często realizowanym transportem w Katowicach.  Zatem ile kosztuje przewiezienie mebli? Przykładowe zlecenie  tego transportu w obrębie tego miasta kosztowało 110 zł. Katowiczanie często transportują również, motory, skutery i sprzęty AGD.

Przeprowadzki Katowice <> inne miasta w Polsce

Przeprowadzki odbywają się najczęściej na trasach Katowice <> Warszawa oraz Katowice <> Wrocław.  Ceny przeprowadzek na tych odcinkach są bardzo zbliżone. Szczegółowe zestawienia cen możecie znaleźć w kolejnych paragrafach.

Przeprowadzka i transport Katowice

 

Przeprowadzki Katowice <>  Warszawa

Przeprowadzka na tej trasie wyniesie nas średnio 325 zł.

Co ciekawe, przewóz mebli blisko powiązany z przeprowadzkami jest najczęściej realizowanym transportem na odcinku Katowice <> Warszawa. Wraz z paczkami stanowi on ponad 50% wszystkich zleceń. Zatem ile kosztuje przewiezienie mebli? Średnio będzie to około 161 zł.

Przeprowadzki Katowice <> Wrocław

Tak jak już było wspomniane, za przeprowadzkę na trasie Katowice <> Wrocław zapłacimy podobną sumę jak za przeprowadzkę między Katowicami i Warszawą.

Średnia cena takiej przeprowadzki wynosi 320 zł.

Transport Katowice <> inne miasta w Polsce

Co do innych usług transportowych na trasie z lub do Katowic, bardzo często transportuje się meble, paczki, motocykle, skutery, paczki, zwierzęta. Średnie ceny transportu tych i innych ładunków przedstawimy w kolejnych częściach artykułu.

Transport Katowice <>  Warszawa

Jeśli czeka Cię zorganizowanie transportu samych mebli średnio będzie to około 161 zł

Na tej transie często transportuje się również, motory, skutery i sprzęty AGD. Przykładowo transport motocykla kosztuje średnio 260 zł. 

Transport Katowice <> Wrocław

Większość usług realizowanych na tej transie to zlecenia na przewóz mebli. Gdy masz do przewiezienia meble, jednak nie chcesz organizować całej przeprowadzki za taką usługę zapłacisz ok. 126 zł. Jeśli chcesz przewieźć kilka paczek to możesz spodziewać się kosztu ok. 140 zł.

Transport Katowice <> Kraków

Kolejny raz wśród zleceń transportowych na tej trasie przodują zlecenia na meble. To aż 90% zleceń na trasie Katowice <> Kraków. Ile zapłacicie za transport mebli? Będzie to średnio 130 zł.

Pamiętajcie jednak, że tak jak jeden mebel nie równy drugiemu, tak samo mogą różnić się wyceny. Sprawdźcie wcześniej wymiary mebli, ewentualne ruchome elementy, które trzeba będzie dodatkowo zabezpieczyć i zapakować. Możecie wystawiając darmowe ogłoszenie na Clicktrans.pl zorientować się w cenach. Po publikacji ogłoszenia otrzymacie wyceny od przewoźników, którzy wezmą pod uwagę parametry które podaliście w ogłoszeniu.

Kolejne przykłady zleceń na tym odcinku to transport rowerów. Na trasie Katowice <> Kraków Twój rower przetransportujesz za ok.79 zł.

Transport Katowice <> Lublin

Masz do przewiezienia meble? Pamiętaj, aby w swoim budżecie zaplanować około 214 na transport Twoich mebli.

Oprócz mebli na tej trasie przewozi się również samochody, paczki, motocykle, skutery, zwierzęta oraz inne przesyłki. Przykładowo transport samochodu między Katowicami, a Lublinem może kosztować około. 450 zł.

 

Średnia cena transportu przesyłek Katowice <> polskie miasta

Jak wyglądają ceny transportu różnego rodzaju przesyłek na trasie między Katowicami i innymi miastami w Polsce? Poniżej możesz zapoznać się z przygotowanym przez nas zestawieniem cen. Wzięliśmy pod uwagę cenę następujących rodzajów przesyłek:

 • zlecenia na przeprowadzki
 • transport pojazdów
 • transport mebli
 • transport palet
 • transport paczek
 • transport sprzętu AGD/RTV
 • transport zwierząt
 • transport obrazów

Średnie ceny transportu na wybranych trasach:

 • Katowice – Warszawa 211 zł
 • Katowice – Poznań 421 zł
 • Katowice – Kraków 118 zł
 • Katowice – Gdańsk 335 zł
 • Katowice – Gdynia 374 zł
 • Katowice – Lublin 247 zł
 • Katowice – Szczecin 217 zł
 • Katowice – Wrocław 164 zł
 • Katowice – Nowa Sól 330 zł
 • Katowice – Szczecin 217 zł

 

Transport i Przeprowadzki Katowice <> Europa

Średnie ceny przeprowadzek Katowice <> państwa europejskie

Z Katowic bądź do Katowic najczęściej przeprowadzamy się na trasach:

 • Katowice <> Wielka Brytania
 • Katowice <> Niemcy

Na trasie Katowice <> Wielka Brytania przeprowadzka kosztuje średnio 1975 zł

Na trasie Katowice  <> Niemcy przeprowadzka to koszt około 1 525 zł

Kosz przeprowadzki - od czego zależy?

 1. Ilość przedmiotów do przewiezienia
 2. Wymiary i waga przedmiotów
 3. Ile zajmują miejsca w samochodzie?
 4. Czy potrzebujesz pomocy w wnoszeniu i znoszeniu?
 5. Czy przedmioty potrzebują dodatkowego zabezpieczenia?
 6. Czy potrzebujesz specjalnego sprzętu do transportu np. wózka widłowego

Spójrz na tę listę przed przeprowadzką i zastanów się, czy któryś z powyższych punktów dotyczy Twojego transportu. Możliwe, że będziesz musiał wziąć to pod uwagę planując koszty transportu.

Średnie ceny transportu przesyłek Katowice <> państwa europejskie

W poniższym podsumowaniu cen wzięliśmy pod uwagę najbardziej popularne kierunki zagraniczne transportu przesyłek z i do Katowic.

Wśród analizowanych przesyłek przesyłek znalazły się zlecenia na transport mebli samochodów, paczek, motocykli, zwierząt, rowerów, sprzętów AGD i RTV, paczek, palet oraz wielu innych rodzajów przesyłek. Poniżej znajdziecie średnie ceny transportu na tych kierunkach:

 • Katowice – Wielka Brytania 658 zł
 • Katowice – Niemcy 683 zł
 • Katowice – Czechy 475 zł

Potrzebujecie bardziej szczegółowych danych? Czytajcie dalej!

Transport i przeprowadzki Katowice <> Wielka Brytania

Na trasie między Katowicami i Wielką Brytanią najczęściej transportujemy paczki, meble oraz motocykle i skutery.  W dalszej kolejności popularnością cieszą się również przeprowadzki. Jeśli zsumujemy zlecenia mebli, paczek oraz przeprowadzek okazuje si, że to ponad 50% wszystkich zleceń na tym odcinku. Widać, że Wielka Brytania mimo nadchodzących zmian, wciąż cieszy się dużą popularnością w kwestii przeprowadzek.

Przeprowadzka na tej trasie kosztować będzie około 1975 zł.

Jesteście ciekawi cen pozostałych przesyłek? Spójrzcie na tabelę poniżej:

Kategorie Średni koszt transportu
Paczki 329 zł
Meble 629 zł
Motocykle 636 zł
Zwierzęta 698 zł
Palety 725 zł
Rowery 225 zł
Samochody 1650 zł

Transport i przeprowadzki Katowice <> Londyn

Jesteście ciekawi ile kosztować Was będzie przeprowadzka między Katowicami i Londynem? Średnio taka usługa kosztują 550 zł.

A co z pozostałymi usługami transportowymi? Poniżej przedstawiamy zestawienie średnich kosztów transportu na tej trasie:

Kategorie Średni koszt transportu
Meble 350 zł
Paczki 124 zł
Zwierzęta 797 zł
Rowery 150 zł

Transport i przeprowadzki Katowice <> Niemcy

Przeprowadzka między Katowicami, a miastami w Niemczech wyniesie Cię średnio  1525 zł .

Na tej trasie największą popularnością cieszy się transport samochodów. Często przewozi się również paczki, palety, motocykle, skutery i meble. Pozostałe rodzaje przesyłek transportowane do Niemiec to rowery, sprzęt sportowy, zwierzęta, maszyny i urządzenia przemysłowe i przyczepy.

Średnie ceny przewozu tych przesyłek wyglądają następująco:

Kategorie Średni koszt transportu
Samochody 1 358 zł
Paczki 318 zł
Meble 661 zł
Motocykle 476 zł
Maszyny i urządzenia przemysłowe 450 zł
Palety 420 zł
Zwierzęta 375 zł

 

Przesyłki Katowice <> Czechy 

Na tej trasie największą popularnością cieszy się transport samochodów. Przykładowe zlecenie transportu samochodu na trasie Katowice <> Czechy kosztowało 600 zł. Często przewozi się również paczki, palety, motocykle, skutery i meble. Pozostałe rodzaje przesyłek transportowane do Czech to rowery, sprzęt sportowy, zwierzęta, maszyny i urządzenia przemysłowe i przyczepy.

Przykładowe zlecenia zrealizowane w serwisie Clicktrans.pl

 

Mała przeprowadzka z Katowic do Wrocławia za 350 zł

Przeprowadzka z Katowic do Londynu za 1700 zł

Przewóz ubrań i sprzętu z Katowic do Żor za 280 zł

Sprawdź Transport i Przeprowadzki Warszawa, żeby poznać zrealizowane transporty: ceny i trasy.

Szukasz transportu we Wrocławiu? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł>> https://clicktrans.pl/blog/transport-i-przeprowadzki-wroclaw/

1 Odpowiedź

 1. Europoltrans pisze:

  Fajne takie zestawienie, warto wiedzieć jak jest z cenami teraz na rynku bo niektóre firmy lubią sobie doliczyć właśnie jakieś kwoty i osoba nie obeznana pójdzie na taką kwotę jaką zaproponuje firma transportowa, dlatego też wolę wiedzieć co i jak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności