Ile kosztuje transport psa i kota? [Aktualizacja: 25 września 2020]

Niezależnie od tego czy chcemy zabrać pupila w podróż, sprowadzić kupionego zwierzaka z innego miasta/kraju, czy planujemy przeprowadzkę, to zawsze stajemy przed tym samym wyzwaniem. Jak przetransportować swojego zwierzaka? Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie firmy transportowej specjalizującej się w transporcie zwierząt. Podpowiadamy, ile kosztuje taka usługa, a także co zrobić, by transport był jak najmniej stresujący dla kota czy psa.

Gdy Polacy decydują się na transport zwierząt domowych, to w zdecydowanej większości szukają transportu dla psa czy kota. Dane w serwisie Clicktrans.pl pokazują, że w 2019 roku aż 90% zleceń na transport zwierzaka dotyczyło właśnie transportu psa i kota. Poza tym przewożono także (choć na mniejszą skalę) inne zwierzaki takie jak: króliki, papugi, a nawet węże.

transport zwierząt domowych

Dlaczego warto przewieźć zwierzaka z firmą transportową

Głównym plusem jest brak ograniczeń. Dla firm transportowych, specjalizujących się w transporcie zwierząt, nie ma znaczenia, jaki gatunek zwierzaka chcesz przewieźć. Nie ma także żadnych ograniczeń (w przeciwieństwie do linii lotniczych) odnośnie wagi zwierzaka. Przewoźnicy są doświadczeni w  transporcie różnych zwierząt, posiadają wymagane pozwolenia i znają wszystkie formalności, które trzeba dopilnować przed transportem. Co ważne, przewoźnicy drogowi regularnie transportują zwierzęta na terenie Polski i całej Europy, dzięki temu transport międzynarodowy nie jest żadnym problemem.

Zanim przejdziemy do aktualnych cen transportu psa i kota, warto wspomnieć, że najczęstszymi kierunkami transportu zwierząt za granicę są: Wielka Brytania, Niemcy i Holandia. Anglia to zdecydowany faworyt. W 2019 roku co trzecie zlecenie na transport zwierzaka za granicę dotyczyło właśnie przewozu do Wielkiej Brytanii.

gdzie transportujemy zwierzęta

Ile kosztuje transport psa czy kota

Przeprowadziliśmy analizę tysięcy zleceń na transport psów oraz kotów opublikowanych w serwisie Clicktrans w 2019 roku. Zlecenia dotyczyły transportu drogowego zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych.

Ceny transportu psa:

ceny transportu psa

Transport krajowy psa kosztuje średnio   334 zł

Transport międzynarodowy psa kosztuje średnio:  1096 zł

A jak wyglądają ceny na najpopularniejszych kierunkach zagranicznych?

 • Transport psa na trasach Polska-Holandia kosztuje 550 zł. To najtańszy zagraniczny kierunek transportu psa.
 • Transport psa na trasach Polska-Hiszpania kosztuje 743 zł.
 • Transport psa na trasach Polska-Niemcy kosztuje 825 zł.
 • Transport psa na trasach Polska-Wielka Brytania kosztuje 941 zł.
 • Transport psa na trasach Polska-Irlandia kosztuje 1417 zł.
 • Transport psa na trasach Polska-Włochy kosztuje 1649 zł.

 

Ceny transportu kota:

Transport krajowy kota kosztuje średnio  282 złceny transportu psa

Transport międzynarodowy kota kosztuje średnio:  1009 zł

Jak wyglądają ceny na najpopularniejszych międzynarodowych trasach?

 • Transport kota na trasach Polska-Belgia kosztuje 500 zł. Jest to najtańszy zagraniczny kierunek transportu kota.
 • Transport kota na trasach Polska-Holandia kosztuje 525 zł.
 • Transport kota na trasach Polska-Wielka Brytania kosztuje 880 zł.
 • Transport kota na trasach Polska-Norwegia kosztuje 933 zł.
 • Transport kota na trasach Polska-Hiszpania kosztuje 993 zł.
 • Transport kota na trasach Polska-Irlandia kosztuje 1103 zł.

Podane ceny są cenami brutto. Warto pamiętać, że na ostateczną wycenę transportu zawsze wpływa wiele czynników, takich jak: dystans, termin transportu, waga zwierzaka itp.

Podajemy przykłady zleceń transportowych zrealizowanych z Clicktrans wraz z cenami:

transport psa

Źródło: Clicktrans.pl

Transport jamnika z Radomia do Bydgoszczy (335 km).

Cena: 350 zł

Stawka za km: 1,04 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/pies-jamnik

 

 

transport psa

Źródło: Clicktrans.pl

Transport Shitzu z Ennis (Irlandia) do Gdańska (2499 km).

Cena: 1100 zł

Stawka za km: 0,44 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/shihtzu

 

 

transport kota ceny

Źródło: Clicktrans.pl

Transport kota z Lillestrøm  (Norwegia) do Przemyśla  (1889 km).

Cena: 700 zł

Stawka za km: 0,37 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/kot

 

 

Transport kota

Źródło: Clicktrans.pl

Transport 2 kotów z Barcelony (Hiszpania) do Krakowa  (2248 km).

Cena: 1600 zł

Stawka za km: 0,71 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/2koty

 

 

 

Na Clicktrans.pl znajdziesz firmy transportowe specjalizujące się w transporcie zwierząt, dlatego zachęcamy do wystawienia bezpłatnego ogłoszenia na naszej stronie, a przewoźnicy zaproponują wyceny:

Tutaj możecie zlecić transport swojego zwierzaka: 

Bezpieczny transport psa czy kota

Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, że zadba ona o komfort i bezpieczeństwo naszego zwierzaka. O to warto spytać przewoźnika przed startem współpracy:

 • Zlecając transport zwierząt domowych pamiętajmy o tym, by upewnić się, że pupil będzie transportowany w certyfikowanych transporterach.
 • Zwierzak powinien posiadać potrzebne dokumenty szczepień oraz paszport. Warto spytać przewoźnika o wszystkie formalności, które właściciel zwierzaka musi załatwić przed transportem. Przewoźnicy doskonale wiedzą, co jest wymagane w tej sytuacji.
 • Warto dopytać o doświadczenie i uprawnienia firmy. Firma przez nas wybrana powinna posiadać zezwolenie na transport zwierząt oraz kierowca powinien posiadać stosowną licencję na przewóz zwierząt.
 • Koniecznie należy się upewnić, jak będzie wyglądała opieka nad naszym zwierzakiem podczas transportu oraz omówić kwestie karmienia pupila w trasie.

Na naszym blogu znajdziesz sporo porad o transporcie zwierząt i wszystkich wymaganych dokumentach. Kliknij, aby przeczytać więcej o transporcie zwierzaka domowego.

Would you like to read it in English? Click on the following links to get some valuble tips on travelling with a cat or a dog.

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

28 komentarzy

 1. Anna pisze:

  A czy zwierzaki mają zapewnione jedzenie w tym czasie, czy dajemy własną karmę?

 2. Iwona pisze:

  Jaka byłaby cena za transport zwierzaka (mały pies) z przemyśla do warszawy lub okolice

 3. Radek pisze:

  Witam Pani Agnieszko ile psow mozna przewiezc przez francuska granice jezeli jest sie posiadaczem zarejestrowanej hodowli w uk

 4. Adam pisze:

  Witam
  Czy transportery zakupione w sklepie zoologicznym posiadające „certyfikaty” akceptowane przez linie lotnicze są rzeczywiście akceptowane? Czy mam pewność kupując transporter ,że nie cofą mnie na lotnisku bo nie mam jakiegoś znaczka ?

 5. Angelika pisze:

  Witam, mam pytanie, we Wrzesniu chciałabym poleciec do Irlandii, lecz moja kotka musi znaleźć inną droge Transportu, więc moje pytanie jest następujące, ile kosztował by jej transport z Wrocławia do Dublina ?

 6. urszula pisze:

  potrzebuje adresu firmy ktora sie zajmuje transportem psow z hiszpanii do polski

 7. Paweł pisze:

  koszt transportu psa okolo 22 kg do Australii, wraz z kosztami wet’a, ambasada?

 8. Wioletta pisze:

  Czy jest jakieś ograniczenie w ilości wwozonych kotów do Niemiec? Jestem osobą prywatną i zamierzam jesienią wyjeżdżać z 7 kotami . Czy obowiązują mnie te same przepisy co przy 1 lub 3 kotach czy też jakieś inne dodatkowe?

 9. Kasia pisze:

  Jaki koszt byłby psa z turcji ( Mahmutlar)do Polski( wroclaw)

  • Malwina pisze:

   Dzień dobry! Aby wycenić transport, polecam wystawić bezpłatne ogłoszenie w serwisie: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1. Jeszcze tego samego dnia powinna Pani otrzymać pierwsze zapytania. Wystawienie ogłoszenia nie jest zobowiązujące, a pozwoli Pani zorientować się w cenach i znaleźć najlepszy transport. Pozdrawiam serdecznie!

 10. Kopytko pisze:

  Chcialabym przewiesc psa 2 miesiace di z polski do wloch czy jest ti mozliwe?

  • Malwina pisze:

   Oczywiście! Wystaw bezpłatne ogłoszenie na stronie: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1 . W swoim ogłoszeniu opisz dokładnie, jaki piesek potrzebuje transportu, podaj terminy i trasę. Przewoźnicy sami zgłoszą się do Ciebie z ofertami.
   Zanim jednak zlecisz transport odwiedź stronę Głównego Inspektoratu Weterynarii, żeby upewnić się, jaki jest minimalny wiek, w którym można transportować pieska i jakie szczepienia powinien posiadać. Pozdrawiam serdecznie!

 11. Mateusz pisze:

  Witam serdecznie, chciałbym zakupić pieska w Ukrainie bądź Rosji, podpowie mi ktoś jak mogę rozwiązać taką sytuację? Czy osoba, która ewentualnie transportowałaby dla mnie dobermana, będzie w stanie zapłacić na miejscu, podjechać po niego i dowieźć go do Polski? Chodzi nawet o przekroczenie granicy. Czy lepiej samemu jechać po psiaka? Proszę o rady, pozdrawiam!

  • Malwina pisze:

   Dzień dobry! Wszystko zależy od Pana indywidualnych ustaleń z przewoźnikiem. Polecamy wystawić ogłoszenie tutaj: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1 i kiedy zgłoszą się przewoźnicy z ofertami transportu, ustalić z nimi osobiście (np. w komentarzach) szczegóły zlecenia. W razie, gdyby nie doszli Państwo do porozumienia, samo wystawienie ogłoszenia jest darmowe i niezobowiązujące – ostatecznie może Pan nie przyjąć żadnej oferty, jeśli nie spełni Pana kryteriów. Pozdrawiamy serdecznie!

 12. axel pisze:

  witam ile by mnie wynioslo przewiezdz szczeniaka spaniela do hiszpani miejscowosc sevilla?

  • Izabela Judycka pisze:

   Każde zlecenie jest inne, dlatego zachęcam do umieszczenia bezpłatnego ogłoszenia na Clicktrans: https://clicktrans.pl/transport/zwierzat/
   W ogłoszeniu warto podać trasę, rasę, wagę zwierzaka i pasujące terminy transportu. Przewoźnicy specjalizujący się w tego typu przewozie odpowiedzą na ogłoszenie i przekażą swoje wyceny.

 13. Agnus pisze:

  Ile by Kosztował transport pieska z Włoch Sardynii do polski ?

  • Katarzyna pisze:

   Dzień dobry. Jesteśmy serwisem, który łączy osoby potrzebujące transportu z przewoźnikami. Zachęcamy do wystawienia bezpłatnego ogłoszenia w naszym serwisie. Przewoźnicy, którzy mogą podjąć się zlecenia, zaproponują wyceny. Ceny transportu są zależne od wielu czynników, dlatego dopiero po zapoznaniu z ogłoszeniem przewoźnicy mogą zaproponować wyceny. https://clicktrans.pl/transport/zwierzat/

 1. 2 grudnia 2016

  […] Chcesz sprawdzić, ile kosztuje przewóz psa lub kota za granicę? Tutaj znajdziesz przykładowe ceny transportu: https://clicktrans.pl/blog/ile-kosztuje-transport-psa-i-kota/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności