Jak zorganizować transport wywrotką?

Transport wywrotką to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie przy potrzebie przewiezienia materiałów sypkich, płynnych lub kawałkowych.

Specyficzną cechą tego rodzaju pojazdów jest skrzynia oraz specjalne zawiasy, które umożliwiają jej otwarcie lub przechylenie tak, by mieć dostęp do przewożonego towaru oraz móc z łatwością go wysypać. To właśnie ta cecha pozwala na niezwykle precyzyjne i szybkie samoczynne rozładunki.

W zależności od rodzaju oraz objętości przewożonego towaru, należy podjąć decyzję z jakiego typu wywrotki chcielibyśmy skorzystać. W zależności od masy samochodu ciężarowego, można podzielić je na następujące kategorie:

Rodzaje wywrotek
Ciężkie – dopuszczalna masa całkowita 26-32t
Półciężkie – dopuszczalna masa całkowita 18-26t
Lekkie – dopuszczalna masa całkowita 6,5-18 t
Ultralekkie – 3,5-6,5t

Warto zastanowić się również, czy w naszym przypadku bardziej korzystna okaże się wywrotka jednostronna, w której tylko tylna ściana może zostać otwarta, dwustronna z możliwością otwarcia jedynie bocznych ścian skrzyni, czy najczęściej używana – trójstronna, gdzie mogą zostać otwarte zarówno boczne jak i tylna ściana. 

Wszelkiego rodzaju wywrotki najczęściej używane są przy pracach budowlanych, dlatego też w szczycie sezonu budowlanego, a więc na początku wiosny, trzeba liczyć się ze wzrostem cen przewozu oraz możliwością dłuższego oczekiwania na zlecony transport. Z tego powodu, lepiej zaplanować jest przewóz z wyprzedzeniem.

Kiedy znajdziemy już odpowiedniego przewoźnika, należy poinformować go o rodzaju materiałów, które chcemy przewieźć tak, aby mógł on odpowiednio dostosować pojazd do transportu. W niektórych przypadkach trzeba dodatkowo zabezpieczyć otwartą przestrzeń od góry, używając na przykład plandeki.

 

Jak zorganizować transport wywrotką?

 

Cena transportu wywrotką w Polsce

Cena przewozu wywrotką może być ustalana w zależności od przejechanych kilometrów, masy towaru lub godzin pracy przewoźnika. Średnie koszty przewozu ładunku w Polsce wynoszą: 

  • poniżej 100km10-25 zł/km
  • powyżej 100km2- 10 zł/km

 

Oto przykładowe oferty transportu wywrotką w Polsce:

  1. Opole – Jaworzno (135km)

Waga: 26000 kg

Cena: 290zł

https://clicktrans.pl/przesylka/opole-jaworzno

 

  1. Gdańsk – Konin (282km)

Waga: 25000kg

Cena: 1500zł

https://clicktrans.pl/przesylka/gdansk-konin

 

  1. Chojnice – Miastko (68km)

Waga: 300000 kg

Cena: 1800zł

https://clicktrans.pl/przesylka/chojnice-miastko


W przypadku przewozów międzynarodowych ceny są nieco wyższe. Średnia cena za km to ok.10 zł, natomiast za transport jednej tony będziemy musieli zapłacić w okolicach 115 zł. 

 

Oto kilka przykładowych ofert: 

  1. Letschin, Niemcy – Konnern, Niemcy (255km)

Waga: 25000kg

Cena: 1520zł

https://clicktrans.com/delivery/niemcy

  1. Kladno, Czechy – Drezno, Niemcy (143 km)

Waga: 24000 kg

Cena: 2290 zł

https://clicktrans.pl/przesylka/czechy-niemcy


Sprawdź, ile będzie kosztował przewóz wywrotką twojego ładunku

 

 

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności