Transport wózka inwalidzkiego: sposoby i ceny

Wózek inwalidzki to jedna z tych rzeczy, które ze względu na swoje wymiary i wagę trudno wysłać kurierem. Dlatego, gdy chcemy przetransportować wózek inwalidzki, najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy transportowej. Podpowiadamy, jak znaleźć właściwego przewoźnika i ile kosztuje transport wózka na terenie Polski i całej Europy.

wózek inwalidzki transport

Przygotowanie wózka inwalidzkiego do transportu

Wózki inwalidzkie mogą byś stosunkowo lekkie, czyli ważyć ok. 12 kilogramów, ale też dosyć ciężkie, a przez to niemożliwe do zabrania przez kuriera. Przykładowo: wózki inwalidzkie elektryczne ważą już około 70 kg, a większość firm kurierskich przewozi rzeczy nieprzekraczające wagi 31,5 kg. Dlatego w tej sytuacji lepiej skorzystać z usług firmy transportowej, która przewiezie wózek samochodem dostawczym. Dla takiej firmy duża waga czy nietypowe wymiary wózka nie są żadnym problemem. Co ważne, firmy transportowe kursują na terenie całej Europy, wiec zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy jest wręcz „dostępny od ręki”.

Co ważne, wózka inwalidzkiego nie trzeba zapakowywać w karton czy inne opakowanie, co byłoby niezbędne, gdy wysyłamy towar kurierem. Oczywiście wciąż trzeba odpowiednio zabezpieczyć wózek przed transportem.

Podpowiadamy, jak spakować wózek inwalidzki przed wysyłką:

 • Złóż wózek, aby zajmował jak najmniej miejsca.
 • Jeśli posiadasz duży karton, możesz włożyć do niego wózek. Wolne przestrzenie w kartonie wypełnij makulaturą, styropianem czy szmatkami, po to aby wózek był ułożony stabilnie w kartonie i nie poruszał się podczas transportu.
 • Jeśli to możliwe, rozkręć elementy wystające, ruchome i małe, które mogą ulec zniszczeniu w transporcie. Spakuj je do osobnego pudełka i dokładnie opisz, aby wiedzieć jak ich użyć podczas składania sprzętu.
 • Jeśli nie posiadasz kartonu, warto obwinąć wózek folią bąbelkową czy folią strech, zwłaszcza wszystkie delikatne elementy, które mogą ulec uszkodzeniu.
 • Jeśli wysyłasz wózek elektryczny, możesz zdemontować akumulator i umieścić go w osobnym kartonie.

Dobrym rozwiązaniem jest zawsze wysłanie przesyłki na palecie, to ułatwia transport i często też obniża jego koszt. Jeśli posiadasz paletę, możesz przymocować na niej wózek. Wózki inwalidzkie mogą być wyposażone także w uchwyty do przypięcia pasami. Daj o tym znać firmie transportowej, możliwe, że przewoźnik po prostu przywiąże wózek pasami i będzie on stabilnie i bezpiecznie dostarczony do miejsca odbioru.

Jak znaleźć właściwą firmę transportową

Firm zajmujących się transportem towarów są w Polsce tysiące, jednak to nie ułatwia znalezienia tej właściwej. Dzwonienie do przewoźników i proszenie o wyceny to dosyć czasochłonny proces. Polecamy skorzystanie z serwisu Clicktrans.pl, gdzie w bazie znajdują się sprawdzeni przewoźnicy specjalizujący się w transporcie rzeczy mniej lub bardziej nietypowych. Wystarczy wystawić bezpłatne ogłoszenie, a przewoźnicy zaproponują swoje wyceny, potem osoba zlecająca transport po prostu wybiera najlepszą dla siebie opcję.

Cena transportu wózka inwalidzkiego

Prezentujemy ceny transportu drogowego wózka dla osoby niepełnosprawnej na trasach krajowych oraz międzynarodowych. Ceny oparte są na danych ze zleceń transportowych opublikowanych na Clicktrans.pl.

Transport wózka inwalidzkiego na terenie Polski kosztuje z reguły od 140 do 250 zł.

Przykłady zleceń transportowych:

 1. Transport wózka inwalidzkiego (75 kg) z Oświęcimia do Brużyczki Małej (243 km). Koszt: 140 zł Cena za km: 0,57 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/wozek1

 1. Transport wózka inwalidzkiego (40 kg) z Niepołomic do Wrocławia (297 km). Koszt: 150 zł Cena za km: 0,50 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/wozek2

 1. Transport wózka inwalidzkiego (40 kg) z Polanowa do Niepołomic (711 km). Koszt: 200 zł Cena za km: 0,28 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/wozek3

 

Transport wózka inwalidzkiego na terenie Europy kosztuje z reguły od 200 do 300 zł.

Przykłady zleceń transportowych:

 1. Transport wózka inwalidzkiego (20 kg) z Evergem (Belgia) do Kędzierzyna-Koźle (1180 km). Koszt: 250 zł Cena za km: 0,21 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/wozek4

 1. Transport wózka inwalidzkiego (30 kg) z Mulheim (Niemcy) do Wrocławia (820 km). Koszt: 250 zł Cena za km: 0,67 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/wozek5

 1. Transport wózka inwalidzkiego (66 kg) z Oxfordu (Wielka Brytania) do Chęciny (1802 km). Koszt: 320 zł Cena za km: 0,17 zł/km

https://clicktrans.pl/przesylka/wozek6

 

Wpływ na cenę transportu ma zawsze wiele czynników takich jak: trasa, waga czy wymiar przesyłki, dlatego dopiero po podaniu informacji o swojej przesyłce, przewoźnicy mogą podać dokładną cenę.

Wyceń transport wózka inwalidzkiego na stronie Clicktrans i znajdź przewoźnika dla swojej przesyłki:

 

 

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

1 Odpowiedź

 1. Tomek P pisze:

  Jeśli znajdziemy firmę z odpowiednim samochodem dostawczym to transport wózka nie powinien być problemem, ale warto wcześniej dopytać o wszystkie szczegóły. Nie każda firma transportuje zagranicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności