Jak zorganizować transport między Polską i Irlandią

Szukasz transportu na trasie Polska <-> Irlandia? Zastanawiasz się, ile może kosztować zlecenie transportu Twoich rzeczy firmie transportowej? W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje na temat transportu między Polską i Irlandią.

*

Planowanie transportu między Polską i Irlandią

Irlandia od lat stanowi jeden ze stałych kierunków podróży i przeprowadzek Polaków. To i liczna Polonia na Wyspach sprawia, ze temat transportu między Polską i Irlandią jest stale aktualny. Od kiedy jesteśmy częścią Unii Europejskiej, podróżowanie do Irlandii nie stanowi większego problemu – aby przekroczyć granicę wystarczy dowód osobisty. Równie bezproblemowy (w każdym razie pod względem formalnym) będzie transport rzeczy potrzebnych na użytek osobisty – w tym przeprowadzka.

*
O ile jednak wymogi względem Ciebie nie są rozbudowane, o tyle jeśli podróżuje z Tobą Twój pupil, jest kilka warunków, które musisz spełnić. Przede wszystkim zwierzę musi zostać zaszczepione przeciw tasiemcom Echinococcus multilocularis w określonym przedziale czasowym przed wyjazdem. Więcej na ten temat poczytasz tutaj.

*
Transport między Polską i Irlandią nie stanowi wyzwania pod względem taktycznym i teoretycznie nie powinien nastręczać trudności. Oczywiście zakładając, że jesteś w stanie zmieścić potrzebne Ci rzeczy w bagażniku samochodu i masz czas, aby przemierzyć odległość między Polską i Irlandią (a więc trasę długości od 1500 do ponad 2000 km!).

 

 

przewóz między Polską i Irlandią

Transport między Polską i Irlandią z pomocą firmy przewozowej

W wielu przypadkach, szczególnie jeśli masz do transportowania znaczną ilość rzeczy, warto zwrócić się o pomoc do firmy transportowej. Unikniesz w ten sposób konieczności czasochłonnej, bardzo męczącej podróży i masz pewność, że twój ładunek bezpiecznie i w niedługim czasie dotrze do celu.

*
Przed wybraniem przewoźnika warto dowiedzieć się, czy posiada ubezpieczenie OCP – odpowiedzialności cywilnej przewoźnika. Dzięki temu możesz liczyć na odszkodowanie, jeśli twoje rzeczy zostaną uszkodzone podczas transportu lub np. w wypadku kradzieży ładunku. To długa trasa, warto więc zabezpieczyć się przed najgorszym. Wybierając przewoźnika, zapytaj, czy posiada OCP w transporcie międzynarodowym (ubezpieczenie OCP może obejmować trasy krajowe lub międzynarodowe, w oparciu o inną podstawę prawną).

*
Kiedy szukasz transportu między Polską i Irlandią, warto rozważyć opcję doładunku. To dobry sposób na obniżenie kosztów, nie tracąc nic z jakości transportu. Znajdź przewoźnika, który i tak będzie podróżował na interesującej Cię trasie – jeśli Twoje rzeczy będą stanowić jedynie część jego ładunku, cena transportu będzie niższa.

 

Koszt transportu między Polską i Irlandią

Koszt transportu na trasie Polska <-> Irlandia zależy przede wszystkim od długości trasy i wielkości ładunku. Za dodatkową opłatą istnieje też możliwość uzyskania pomocy przy załadunku i rozładunku.

 

Koszt transportu palet między Polską i Irlandią

Średnia cena transportu palet na trasie Polska-Irlandia wynosi: 795 zł. Za 1 km zapłacisz średnio 0,36 zł.

Paleta z Rakoszyc (Polska) do Balbriggan (Irlandia)  za 790 zł. 
https://clicktrans.pl/przesylka/transport-palety-ze-skrzynia-biegow-do-ciezarowki-irlandia,490452

 

Koszt transportu samochodów między Polską i Irlandią

Za transport samochodu na trasie Polska-Irlandia zapłacisz średnio 2230 zł.

Samochód z Dublina (Irlandia) do Kiekrza (Polska)  za 2455 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/transport-auta-bmw-525-z-dublina-do-poznania,353198

Koszt przeprowadzki między Polską i Irlandią

Średnia cena przeprowadzki na trasie Polska-Irlandia wynosi 2740 zł.

Przeprowadzka z Kenmare (Irlandia) do Mielca  za 2222 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/przeprowadzka-irlandia-polska,322512

Przeprowadzka z Toonagh (Irlandia) do Chełmu (Polska)  za 3333 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/caly-van-rzeczy-do-przewiezienia-z-irlandii-do-pl,629462

Koszt transportu zwierząt między Polską i Irlandią

Za transport zwierząt na trasie Polska-Irlandia zapłacisz ok. 1000-1400 zł.

Pies z Dublinu (Irlandia) do Poznania (Polska)  za 1000 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/pies-york-maxi-6kg,2753956

Pies z Tinahely (Irlandia) do Piszu (Polska)  za 1400 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/owczarek-niemiecki-pies-8-miesiecy,2591908

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności