Jak zorganizować transport między Polską i Irlandią

Szukasz transportu na trasie Polska <-> Irlandia? Zastanawiasz się, ile może kosztować zlecenie transportu Twoich rzeczy firmie transportowej? W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje na temat transportu między Polską i Irlandią.

*

Planowanie transportu między Polską i Irlandią

Irlandia od lat stanowi jeden ze stałych kierunków podróży i przeprowadzek Polaków. To i liczna Polonia na Wyspach sprawia, ze temat transportu między Polską i Irlandią jest stale aktualny. Od kiedy jesteśmy częścią Unii Europejskiej, podróżowanie do Irlandii nie stanowi większego problemu – aby przekroczyć granicę wystarczy dowód osobisty. Równie bezproblemowy (w każdym razie pod względem formalnym) będzie transport rzeczy potrzebnych na użytek osobisty – w tym przeprowadzka.

*
O ile jednak wymogi względem Ciebie nie są rozbudowane, o tyle jeśli podróżuje z Tobą Twój pupil, jest kilka warunków, które musisz spełnić. Przede wszystkim zwierzę musi zostać zaszczepione przeciw tasiemcom Echinococcus multilocularis w określonym przedziale czasowym przed wyjazdem. Więcej na ten temat poczytasz tutaj.

*
Transport między Polską i Irlandią nie stanowi wyzwania pod względem taktycznym i teoretycznie nie powinien nastręczać trudności. Oczywiście zakładając, że jesteś w stanie zmieścić potrzebne Ci rzeczy w bagażniku samochodu i masz czas, aby przemierzyć odległość między Polską i Irlandią (a więc trasę długości od 1500 do ponad 2000 km!).

 

 

przewóz między Polską i Irlandią

Transport między Polską i Irlandią z pomocą firmy przewozowej

W wielu przypadkach, szczególnie jeśli masz do transportowania znaczną ilość rzeczy, warto zwrócić się o pomoc do firmy transportowej. Unikniesz w ten sposób konieczności czasochłonnej, bardzo męczącej podróży i masz pewność, że twój ładunek bezpiecznie i w niedługim czasie dotrze do celu.

*
Przed wybraniem przewoźnika warto dowiedzieć się, czy posiada ubezpieczenie OCP – odpowiedzialności cywilnej przewoźnika. Dzięki temu możesz liczyć na odszkodowanie, jeśli twoje rzeczy zostaną uszkodzone podczas transportu lub np. w wypadku kradzieży ładunku. To długa trasa, warto więc zabezpieczyć się przed najgorszym. Wybierając przewoźnika, zapytaj, czy posiada OCP w transporcie międzynarodowym (ubezpieczenie OCP może obejmować trasy krajowe lub międzynarodowe, w oparciu o inną podstawę prawną).

*
Kiedy szukasz transportu między Polską i Irlandią, warto rozważyć opcję doładunku. To dobry sposób na obniżenie kosztów, nie tracąc nic z jakości transportu. Znajdź przewoźnika, który i tak będzie podróżował na interesującej Cię trasie – jeśli Twoje rzeczy będą stanowić jedynie część jego ładunku, cena transportu będzie niższa.

 

Koszt transportu między Polską i Irlandią

Koszt transportu na trasie Polska <-> Irlandia zależy przede wszystkim od długości trasy i wielkości ładunku. Za dodatkową opłatą istnieje też możliwość uzyskania pomocy przy załadunku i rozładunku.

 

Koszt transportu palet między Polską i Irlandią

Średnia cena transportu palet na trasie Polska-Irlandia wynosi: 795 zł. Za 1 km zapłacisz średnio 0,36 zł.

Paleta z Rakoszyc (Polska) do Balbriggan (Irlandia)  za 790 zł. 
https://clicktrans.pl/przesylka/transport-palety-ze-skrzynia-biegow-do-ciezarowki-irlandia,490452

 

Koszt transportu samochodów między Polską i Irlandią

Za transport samochodu na trasie Polska-Irlandia zapłacisz średnio 2230 zł.

Samochód z Dublina (Irlandia) do Kiekrza (Polska)  za 2455 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/transport-auta-bmw-525-z-dublina-do-poznania,353198

Koszt przeprowadzki między Polską i Irlandią

Średnia cena przeprowadzki na trasie Polska-Irlandia wynosi 2740 zł.

Przeprowadzka z Kenmare (Irlandia) do Mielca  za 2222 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/przeprowadzka-irlandia-polska,322512

Przeprowadzka z Toonagh (Irlandia) do Chełmu (Polska)  za 3333 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/caly-van-rzeczy-do-przewiezienia-z-irlandii-do-pl,629462

Koszt transportu zwierząt między Polską i Irlandią

Za transport zwierząt na trasie Polska-Irlandia zapłacisz ok. 1000-1400 zł.

Pies z Dublinu (Irlandia) do Poznania (Polska)  za 1000 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/pies-york-maxi-6kg,2753956

Pies z Tinahely (Irlandia) do Piszu (Polska)  za 1400 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/owczarek-niemiecki-pies-8-miesiecy,2591908

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności