Jak zorganizować transport między Francją i Polską?

Szukasz transportu z Polski do Francji? A może planujesz sprowadzić swoje rzeczy z Francji do Polski? Zastanawiasz się, jak zrobić to bezpiecznie i ile to może kosztować? W tym artykule znajdziesz ceny transportu na trasie Polska-Francja.

Bez względu na to, czy masz do przetransportowania niewielką przesyłkę, czy pokaźny ładunek (np. samochód) transport międzynarodowy ma prawo wzbudzać Twój niepokój. Jakie dokumenty powinieneś posiadać? Czy istnieją dodatkowe opłaty, o których musisz pamiętać?

Na szczęście w przypadku tras pomiędzy Francją i Polską transport ułatwia przynależność obu państw do strefy Schengen. Jeśli jesteś osobą prywatną i podróżujesz własnym autem, zwykle nie potrzebujesz dodatkowych dokumentów, aby przewieźć ze sobą rzeczy. Wyjątek stanowi tu przewóz zwierząt domowych, o którym więcej przeczytasz tutaj. Z kolei jeśli zlecasz przewóz ładunku kurierowi albo firmie przewozowej – wówczas załatwienie formalności leży po stronie przewoźnika. Jeśli szukasz transportu międzynarodowego, upewnij się jednak, że przewoźnik wystawi międzynarodowy list przewozowy (CMR). Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

W zależności od tego, jak dużą przesyłkę potrzebujesz przetransportować, możesz skorzystać z różnych opcji:

 • transportu we własnym zakresie
 • usług kuriera
 • usług firmy transportowej

Transport do Francji za pośrednictwem kuriera

W przypadku paczek wymiarowych, możesz skorzystać z usług kurierskich. Taka usługa to koszt rzędu 70-140 zł, z pewnością sprawdzi się w przypadku niewielkich przesyłek. Należy jednak pamiętać, że większość firm kurierskich nie przyjmuje przesyłek cięższych niż 30-50 kg. Dlatego w przypadku większych przesyłek warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy transportowej. Wynajęcie przewoźnika to dobry wybór także, kiedy zależy Ci na czasie – firmy kurierskie dostarczają przesyłki na terenie Europy do 5 dni roboczych. Tymczasem z przewoźnikiem możesz ustalić krótszy termin (nawet 2 dni), a także niestandardowe godziny odbioru przesyłki.

transport do francji

Transport między Polską i Francją za pośrednictwem firmy przewozowej

Jeśli masz do przewiezienia ładunek o niestandardowych wymiarach albo znacznej wadze, warto zastanowić się nad usługami firmy przewozowej. Transport niektórych rzeczy zorganizujesz tylko z firmą przewozową – kurierem nie przewieziesz m.in. samochodu, palety czy motocykla. Wynajęcie firmy przewozowej nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Korzystając z opcji doładunku, możesz sporo zaoszczędzić na transporcie, nie tracąc przy tym na jakości usługi. Twoja przesyłka będzie jedynie częścią ładunku przewoźnika, co pozwoli Wam ustalić niższą cenę za transport.

Koszt transportu na trasie Polska-Francja

Poniżej znajdziesz przykładowe zlecenia transportu na trasie Polska-Francja. Wszystkie ceny pochodzą z serwisu transportowego Clicktrans.pl.

 

Koszt transportu samochodu na trasie Polska-Francja

Ceny transportu samochodu pomiędzy Polską i Francją wahają się na ogół od 1000 do1900 zł. Za 1 km zapłacisz średnio 1,20-1,30 zł.

 

Transport Audi A4 z Paryża (Francja) do Świecka (Polska)  za 1100 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/audi-a4,2569624

Transport samochodu z Hordain (Francja) do Poznania (Polska)  za 1500 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/59111-hordain-francja-poznan,1714358

 

Koszt transportu mebli na trasie Polska-Francja

Cena transportu mebli miedzy Polską i Francją w dużej mierze zależy, oczywiście, od wagi i wymiarów ładunku. Za przesyłki do 100 kg zapłacisz w granicach 400-700 zł.

 

Transport puf z Zamościa (Polska) do Paryża (Francja)  za 400 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/pufy,2361416

Transport stołu z Kobierzyc (Polska) do Megeve (Francja)  za 530 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/transport-stolu-wroclaw-kobierzyce-francja-ok-lyon,2605000

 

Koszt przeprowadzki do Francji

Średnia cena przeprowadzki na trasie Polska-Francja to 2326 zł. Okazyjnie można jednak znaleźć również dużo tańsze oferty.

 

Przeprowadzka z Tuluzy (Francja) do Mokronosa Górnego (Polska)  za 800 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kartony-i-rower,2835956

Przeprowadzka z Sillery (Francja) do Warszawy (Polska)  za 1400 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/czesciowa-przeprowadzka-rzeczy-osobiste-plus-1-mebel,1987013

 

Koszt transportu zwierząt domowych na trasie Polska-Francja

Średnia cena transportu zwierząt domowych miedzy Francją i Polską wynosi 867 zł.

 

Transport psa i walizki z Paryża (Francja) do Warszawy (Polska)  za 1000 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/pies-sredniej-wielkosci-23-kg-jedna-duza-walizka,2236515

 

Koszt transportu palet na trasie Polska-Francja

Średnia cena netto transportu palet między Polską i Francją wynosi 644 zł. Średnia cena netto transportu palet za 1 km –  0,45 zł.

 

Transport palety z Chassieu (Francja) do Dzierżoniowa (Polska)  za 700 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/euro-paleta-260-kg-2-klimatyzatory-90x110x140,1712086

 

Chcesz sprawdzić, w jakiej cenie przewieziesz swój ładunek między Polską i Francją?

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

2 komentarze

 1. Julia pisze:

  Szukam transportu dla łóżka drewnianego pojedyńczego z miejscowości Górsk do Lublina lub Rzeszowa

  • Katarzyna pisze:

   Dzień dobry. Jesteśmy serwisem, który łączy osoby potrzebujące transportu z przewoźnikami. Zachęcamy do wystawienia bezpłatnego ogłoszenia w naszym serwisie. Przewoźnicy, którzy mogą podjąć się zlecenia, zaproponują wyceny. Ceny transportu są zależne od wielu czynników, dlatego dopiero po zapoznaniu z ogłoszeniem przewoźnicy mogą zaproponować wyceny, a Pani wybierze najlepszą dla siebie opcję: https://clicktrans.pl/transport/mebli/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności